Haberler & Duyurular

Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi

Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi Checkpoint Systems’ın yeni NEO elektroniği, daha iyi algılama, daha fazla koridor genişliği ve gelişmiş bağlantı sağlamak amacıyla tasarlandı Global perakende sektörü için müşteri çözümlerinin önde gelen tedarikçisi Checkpoint Systems, piyasaya sunduğu devrim niteliğindeki yeni … Continue reading

Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi

Checkpoint Systems’ın yeni NEO elektroniği, daha iyi algılama, daha fazla koridor genişliği ve gelişmiş bağlantı sağlamak amacıyla tasarlandı

Global perakende sektörü için müşteri çözümlerinin önde gelen tedarikçisi Checkpoint Systems, piyasaya sunduğu devrim niteliğindeki yeni bir elektronik platform ile elektronik ürün gözetleme (EAS) antenleri yelpazesinde radikal değişiklikler olduğunu duyurdu. NRF’te lansmanı yapılan ve 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Düsseldorf’ta gerçekleşecek olan EuroCIS’te Avrupa pazarı için görücüye çıkacak olan NEO, perakendecilere gelişmiş algılama ve bağlantı olanakları sağlayarak mağaza operasyonlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak.

Güçlü yeni elektronik cihazlar, mağaza içinde radyo frekansı tabanlı (RF) EAS çözümlerinin performans şekillerinde önemli bir değişimi temsil ediyor ve sensörlerin bağlantılı mağaza ortamının önemli bir parçası haline gelmesine olanak sağlıyor. NEO, daha cazip ve davet edici bir mağaza girişi yaratmak isteyen perakendecilere, daha estetik, hoş görünen anten tasarımları sunarak yardımcı olacak.

Eşsiz performans

NEO, RF temelli EAS çözümlerinin özelliklerini destekliyor ve standart algılama performansını %35 artırıyor. Bu eşsiz elektronik, kozmetik ürünlerinde kullanılanlar da dahil olmak üzere en küçük etiketleri bile, hırsızlığa karşı saptayabileceği üstün algılama sağlıyor.

Gerçek bağlantı

Perakende endüstrisi için ilk olan NEO özellikli antenler, kablosuz bağlantısı özelliğine sahip olacaklar. Böylece, mağazalarda antenlerin karışık bir süreç olan yerden kablolama yoluyla bağlanmasına gerek kalmayacak. Uzaktan bağlantı özelliği ile; alarmla ilgili veriler, bulutla senkronize edilebilir. Ayrıca Checkpoint’in canlı sistem kontrolü ve online teknik hizmet desteği ile perakendeci en üst düzeyde verim alır. 

İyileştirilmiş tasarım

Son derece başarılı P10 ve P20 cihazlarının yeni nesilleri olan NP10 ve NP20 sensörleri, NEO elektroniğini içeren ilk sensörler. Perakendeciler için geliştirilmiş olan bu antenler, daha çağdaş bir görünüme sahip olacaklar. Ayrıca istenildiǧinde sorunsuz bir şekilde RFID teknolojisine geçebilecekler. 

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör, bu konuda şunları söylüyor: 

“Girdiğimiz bu yeni teknolojik dönem oldukça heyecan verici. 10 yıl önce perakendecilerin karşılaştıkları güçlükler, günümüzde karşılaşılanlardan farklıydı. Perakendecilere şimdi veriler yön veriyor. Yeni NEO platformu, kayıp önleme dışında sensör bağlantıları ile perakendilerin ihtiyacı olan saha verilerinin kesintisiz olarak buluta aktarılmasına olanak saǧlıyor. 

Haber Kaynağı: Ortak Alan 25 Ocak 2018

Detaylar için tıkların →

x
EuroCIS 2018

EuroCIS 2018 Chekpoint’in yeni “Akıllı Perakende Çözümleri” ni görebilmeniz için sizleri 27 Şubat -1 Mart 2018 tarihlerinde Hall9-D42’ye bekliyoruz. 

EuroCIS 2018

Chekpoint’in yeni “Akıllı Perakende Çözümleri” ni görebilmeniz için sizleri 27 Şubat -1 Mart 2018 tarihlerinde Hall9-D42’ye bekliyoruz. 

x
Kabinlerindeki Firenin, Satışların %1,8’ine Karşılık Geldiğini Biliyor muydunuz…

Checkpoint’ten yeni çözüm Yeni ApparelGUARD çözümü, yasadışı alarm sökücü kullanımını tespit etmek için tasarlandı. Deneme kabinlerinin perakendecilere daha fazla ürün satmak için harika bir fırsat sunduğu, ancak kötü niyetli müşterilerin elbiseleri saklayıp sonra çalmaları için de “güvenli bir cennet” olabileceği … Continue reading

Checkpoint’ten yeni çözüm

Yeni ApparelGUARD çözümü, yasadışı alarm sökücü kullanımını tespit etmek için tasarlandı.

Deneme kabinlerinin perakendecilere daha fazla ürün satmak için harika bir fırsat sunduğu, ancak kötü niyetli müşterilerin elbiseleri saklayıp sonra çalmaları için de “güvenli bir cennet” olabileceği bir gerçek. En yeni Global Perakende Hırsızlığı Barometresi’ne göre, perakende giyimde uzmanlaşanlar, satışların %1.8’ini oluşturan, dünya çapında en yüksek kayıp oranlarından birine sahipler. Gizleyerek hırsızlık riskini en aza indirmeye yardımcı olmak için, perakende sektörüne yönelik müşteri çözümlerinde global lider bir tedarikçi olan Checkpoint Systems, yeni bir çözüm olan ApparelGUARD’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bağlantılı mağaza çözüm Uygulaması EVOLVE-Store ™ ‘un bir parçası olan bu benzersiz mıknatıs tespit etme teknolojisi, mağazalardaki deneme kabinlerine monte ediliyor. Yasadışı olarak elde edilmiş bir alarm sökücü taşıyan bir kişi deneme kabininde girdiğinde ilk olarak onu belirliyor. Ardından kötü niyetli müşteri ürünlerin alarmlarını çıkarmaya giriştiğinde onun hareketlerini izliyor. Alarm, ApparelGUARD’ın antenleri her iki olayı da algıladığında devreye giriyor – böylece yanlış alarmlar en aza indiriliyor. Olaya bir mağaza personeli tarafından müdahele edilmesini sağlamak için EVOLVE-Store uygulaması yoluyla bir uyarı gönderiliyor.

Çözümün kurulumu oldukça kolay ve bağımsız bir uygulama olarak ya da özel bir API kullanılan mevcut bir EAS altyapısına ağ üzerinden bağlanılarak 10 deneme kabinine kadar kullanılabiliyor.

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör şunları söylüyor: “ApparelGUARD, deneme kabinlerinin korunması için yeni bir yöntem sunuyor. Perakendeciler, alışveriş yapan kişilerin mağazadaki eşyaları denemesini sağladıklarında oluşabilecek risklerin farkındalar; ancak deneme kabinleri, etkileşimli bir deneyim sunmanın önemli bir unsuru ve satışları artırdığı da aşikar. Bu çözüm, perakendecilerin ürün kayıplarını azaltmakla birlikte, kötü niyetli müşteriler için de alarmları sökmek için kabinleri kullanmadan önce iki kez düşünmelerini sağlayancaydırıcı bir etken oluyor.”

Haber Kaynağı: Ortak Alan 10 Ocak 2018

http://bit.ly/2EycjfF

x
Jet Kasa Hırsızlıkları

Jet Kasa Hırsızlıkları Yapılan araştırmalara göre her yıl jet kasalardan toplam £3,2milyar değerinde ürün çalınmaktadır. VoucherCodesPro.co.uk tarafından 2.532 kişi ile yapılan çalışmada, ortalama bir Briton’un aylık £23 değerinde ürün çaldığı ve 2014 yılından beri rakamlarda £5 artış olduğu gösterilmektedir. 2017’de … Continue reading

Jet Kasa Hırsızlıkları

Yapılan araştırmalara göre her yıl jet kasalardan toplam £3,2milyar değerinde ürün çalınmaktadır.

VoucherCodesPro.co.uk tarafından 2.532 kişi ile yapılan çalışmada, ortalama bir Briton’un aylık £23 değerinde ürün çaldığı ve 2014 yılından beri rakamlarda £5 artış olduğu gösterilmektedir.

2017’de çalınan ürünlerin toplam tutarının, geçtiğimiz 3 yılın toplamının iki katından fazla olduğu tespit edilmiştir. 3 yılın toplamı £1,3 milyar iken bu yılki toplam rakam £3,2milyara ulaşmıştır.

Ankete katılanların %23’ü geçmişte jet kasalardan hırsızlık yaptığını kabul etmiş, %46’lık kısım ise düzenli olarak çaldığını iddia etmiştir.

Yapılan çalışmalar, jet kasalardan yapılan hırsızlıkların birçok sebebi olduğunu göstermiştir. Hırsızlık yapanların %40’ı yakalanmayacağını bildiği için çaldığını, %18’lik kısmı ise paraları olmadığı için çaldığını bildirmiştir.

Çalanların %62’si ürünleri okutamadığı için çaldığını, %36’ı ise ürünü okutmayı unuttuğunu bildirmiştir. En çok çalınanların başında banyo malzemeleri, sebze, meyve ve süt ürünleri gelmektedir.

VoucherCodes kurucusu George Charles 2014 yılından bu yana yıllık çalınma miktarının £1,3 milyardan hızla £3,2 milyara fırladığını bildirmiştir.

“Son zamanlarda ekonomik değerler ve refah seviyesi çok yüksek olmayabilir veya parasal sıkıntılar da olabilir. Fakat bu, rutin haftalık alışverişlerde, ödeme yapılması gerekirken çalmayı tercih etmek için geçerli bir mazeret değildir. Mağazaların jet kasa bölgelerinde kaç personel bulundurmaları gerektiğini yeniden düşünmeye başlamaları gerekebilir.

http://bit.ly/2Ah3jOc

x
XXL ile Yeni Sözleşme

XXL ile Yeni Sözleşme Checkpoint ve Norveç’teki distribitörü Ennte, XXL ile iki yıllık daha sözleşme yaptı. XXL İskandinav ülkeleri; Norveç, İsveç ve Finlandiya da toplam 57 mağazası olan Norveç markalı bir spor giyim mağazasıdır. Yakın gelecekte, Avusturya’da da 2 yeni … Continue reading

XXL ile Yeni Sözleşme

Checkpoint ve Norveç’teki distribitörü Ennte, XXL ile iki yıllık daha sözleşme yaptı.

XXL İskandinav ülkeleri; Norveç, İsveç ve Finlandiya da toplam 57 mağazası olan Norveç markalı bir spor giyim mağazasıdır. Yakın gelecekte, Avusturya’da da 2 yeni mağazası açılacaktır.

Ennte’nin servis kalitesi, Checkpointin kaliteli çözümleri ve yıllardır devam eden güçlü ilişkiler XXL’in tekrar sözleşme yapmaya karar vermesinde anahtar rol oynamıştır. Yeni sözleşme ile Checkpoint tüm EAS sistem ve aksesuarları ve ALPHA etiketleri ile XXL mağazalarında tek tedarikçi olarak yer alacaktır. XXL yıllık 10-15 mağaza açmayı planlamaktadır.

x
Diesel Dijital Devrimi için Checkpoint’in RFID Teknolojisini Seçti.

Diesel Kendi Dijital Devrimi için Checkpoint’in RFID Teknolojisini Seçti. En iyi “mağaza-müşteri deneyimine olanak sağlayan RFID teknolojimizi, Diesel ile işbirliği içerisinde, Diesel mağazalarında hayata geçirdiğimizi açıklamaktan mutluluk duyarız. Milandaki Diesel projesi için Checkpoint RFID porfoyündeki seçenekler arasından, giyim endüstrisindeki en … Continue reading

Diesel Kendi Dijital Devrimi için Checkpoint’in RFID Teknolojisini Seçti.

En iyi “mağaza-müşteri deneyimine olanak sağlayan RFID teknolojimizi, Diesel ile işbirliği içerisinde, Diesel mağazalarında hayata geçirdiğimizi açıklamaktan mutluluk duyarız.

Milandaki Diesel projesi için Checkpoint RFID porfoyündeki seçenekler arasından, giyim endüstrisindeki en iyi performansı sağlaması için tasarlanan “WindLight” etiketi seçmiştir.

WindLight RFID uygulaması, özel bir kodlama ve etiketleme hattı aracılığıyla doğrudan losjitik merkezinde uygulanmaktadır.

Akıllı odalara entegre edilerek gizlenmiş RFID okuyucu ve antenleri, müşterilerin; ürünün bedenine, rengine, tamamlayıcı aksesuar ve kombinasyonlarına kolayca ulaşmasına ve kişiye özel deneyimler yaşamasına olanak sağlar.

WindLight RFID EPC, Ürün Görünürlüğü uygulamaları için tasarlanmış RFID için programlanabilir bir EPC veri taşıyıcısıdır. WindLight, yüksek veri okuma performansı ile yarı otomatik fiziksel envanter kontrolü sağlayabilmesi ile birlikte, RFID’nin bir EAS gibi kullanılmasına da olanak sağlar.

WindLight ISO 180000-6C ile uyumludur ve kodlanıp üzerine baskı yapılarak birkaç formatta EPC data transferi yapabilir. EPC küresel protokolü, barkod baskısı ve okunabilir yazı formatı gibi… Checkpoint WindLight RFID yapışkan etiketi, küresel tedarik zincirinde, ürün görünürlüğü ihtiyaçları için uygun çözümdür.

x
Kasadaki kayıbınızın % 35 olduğunu biliyor muydunuz?

Mağazalarınızdaki kayıp / kaçağın % 35 ‘inin kasadaki hatalarınızdan kaynaklandığını biliyor muydunuz? Daha fazla kaybetmeden, bize ulaşın lütfen.

Mağazalarınızdaki kayıp / kaçağın % 35 ‘inin kasadaki hatalarınızdan kaynaklandığını biliyor muydunuz? Daha fazla kaybetmeden, bize ulaşın lütfen.

x
Fire mağazanıza gizli ortaklar yaratır, Firenizi kontrol altına alın.

2015’te oluşan global fire, satışların %1,42 ve 123 milyar $

global

2015’te oluşan global fire, satışların %1,42 ve 123 milyar $

button

x
Türkiye de İlk VANS Satış Mağazası Taksim de açılmıştır…

Türkiyede ilk satış mağazasını Taksim de açan Vans mağazasında Checkpoint  Ürün güvenlik sistem ürünleri kullanımına başlanmıştır.

vanss

Türkiyede ilk satış mağazasını Taksim de açan Vans mağazasında Checkpoint  Ürün güvenlik sistem ürünleri kullanımına başlanmıştır.

x
Yenilenen Yüzüyle detay.com

Sizlere daha iyi hizmet vermek için yenilenen yüzümüzle yayın hayatımıza tekrar başladık.

Sizlere daha iyi hizmet vermek için yenilenen yüzümüzle yayın hayatımıza tekrar başladık.

x